КМЦПОЧетвер, 25.04.2024, 22:40

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Наші гуртки | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Форма входу

 Гуртки  картингістів
 Система позашкільного виховання в ідеалі покликана забезпечити кожній дитині можливість у вільний час всебічно розвинути власні здібності, отже цілеспрямовано й повноцінно організувати позашкільне життя дітей. Великою популярністю в Кременчуцькому міському центрі позашкільної освіти користуються гуртки картингістів, якими керують керівники гуртків Круглов Ю.В., Веретельник В.А., Круглов Д.Ю. У них навчається молодь, яка любить техніку, а також ті, хто у захваті від швидкої їзди. Саме в цих гуртках вихованці отримують знання, які стануть у пригоді завжди, адже вони необхідні для кожного справжнього чоловіка.  На базі гуртків,які очолює Круглов Ю.В. створено комп’ютерний тренажер для практичних навичок водіння карта. Це приносить велику користь для початківців-картингістів, і особливо взимку, коли практичні заняття обмежені. Створення позитивного морально-психологічного клімату в гуртках картингістів є одним з головних чинників успішного функціонування гуртка. За результатам опитування, для деяких вихованців основною мотивацією відвідування гуртка є те, що він тут знаходиться серед друзів, однодумців, у комфортній психологічній атмосфері. Керівники гуртків Юрій Володимирович, В’ячеслав Антонович, Дмитро Юрійович зуміли знайти оптимальне співвідношення між теоретичними заняттями та практичною роботою. З одного боку, вихованцям цікавіше їздити на карті та розбирати двигуни, ніж запам’ятовувати складні формули, але з іншого подальший професійний ріст без теоретичних знань неможливий. На заняттях вони надають перевагу інтерактивним методам навчання, основна мета яких – створити ідеальні умови для повноцінної взаємодії між усіма суб’єктами навчального процесу. Цікавими формами проведення занять вважають: пошуки оригінальних ідей, які доводять до реалізації їх у вигляді сучасних технологій,технічних нововведень, рішень з винахідництва та раціоналізації.  Про багатогранну діяльність педагогів може свідчити ще й те, що картингісти КМЦПО протягом багатьох років не залишають кращу трійку команд-призерів обласних і Всеукраїнських змагань.
 
 
Гурток ракетомоделювання 
Серед найпопулярніших у юних техніків міста є гурток ракетомоделювання, який очолює Володимир Миколайович Єжов - людина щирої душі і фанат своєї справи. Раніше Володимир Єжов також навчався в такому гуртку, який діяв при школі № 17. Ракетомоделювання виявилося справою всього його життя. Закінчивши технічний ВУЗ у 1977 році, прийшов в КМЦПО , але щоб навчати інших. Роботу у гуртку починають з будови найпростішої моделі ракети і закінчують такими моделями, як американський «Шатл», метеорологічні ракети серії «Космос», «Метеор», «Драгон». Протягом 30 років на обласних змаганнях його вихованці завойовують лише призові місця. Взагалі за роки свого існування гурток ракетомоделювання « виростив» сімох чемпіонів України з цього технічного виду спорту. Та й не тільки чемпіонів, а просто хороших людей, яких знають і поважають в місті. Чемпіон України Олександр Коноваленко і чемпіони області Павло Карпець а Устименко Андрій були нагороджені путівками до дитячого Міжнародного оздоровчого центру « Артек».
 
Фотогурток Кременчуцького міського центру позашкільної освіти
Фотографія відіграє важливу роль в житті людини. Неможливо уявити будь-яку галузь науки, техніки та культури де б не використовувалась фотографія. Фотоапарат допомагає проникнути в таємниці природи, сприяє найвеличнішим відкриттям. Якби не була винайдена фотографія, то як би ми змогли побачити зворотній бік Місяця? Або землю з космоса, морські глибини? Фотографія є ще й образотворчим мистецтвом, масовим, що проникає в усі куточки життя і справляє значний вплив на естетичне виховання людей.  Діти, які відвідують фотогурток, залюбки не тільки фотографують, а ще й друкують свої фото в газетах, приймають участь в різноманітних конкурсах і виставках, захоплюються фотожурналістикою. Вихованці фотогуртка неодноразово ставали переможцями і призерами таких змагань, як «Осінні барви Буковини», «Первоцвіт», Всеукраїнського фотоконкурсу «Ми – діти України», обласного фотоконкурсу «Моя Україна».  В наш вік сучасних технологій фотографією стало займатись легше, адже не треба проявляти плівки, друкувати фотографії. Весь хімічно-фотографічний процес замінила обробка фотографій на комп’ютері. Але такі поняття як правильна побудова кадру, композиція, жанру фотографії, освітлення - вони завжди є і завжди будуть. Придбати фотоапарат зараз не проблема, і на наступний день заявити про себе як –фотографа – професіонала також, і влаштовувати різні «сесії», і «сети» та інші нині модні словосполучення також. Але цього всього замало! Вихованці фотогуртка можуть зробити фотографії набагато краще ніж «професіонали», роблячи свої«сети» і «сесії». Адже треба розуміти і любити мистецтво фотографії.

 Гурток оригамі

     Оригамі – стародавнє східне мистецтво складання паперових фігурок, композицій тощо. На ранній стадії свого виникнення воно мало суто релігійний характер. Пізніше цим мистецтвом володіли лиш заможні та знатні люди. Довгі віка та тисячоліття оригамі було суворо засекречено і лише на початку XIX ст. про нього дізнались Європейці. Як снігова лавина розповсюдилось воно в Європі, Азії, Америці. Почали створюватись товариства, центри, гуртки, групи. Винайдена система знаків та схематичного зображення поетапного виготовлення кожної фігури сприяла вивченню оригамі не тільки від майстра, вчителя, але й самостійно.

     На сьогодні по всьому світу розповсюджуються нові схеми складання, техніки та способи створення найрізноманітніших виробів: квіти, комахи, тварини, предмети, кусудами та ще багато іншого.

Оригамі має  широкий спектр дії: навчальна, лікувальна, розвиваюча, стимулююча і т. п. На заняттях гуртка учні в ігровій , розважальній формі вивчають деякі геометричні поняття та всі геометричні фігури. На загальний розвиток дитини будь-якого віку впливає також конкурентність та дух змагання – це змушує дітей показати себе як найкраще, виділитися з поміж інших. Тому протягом  навчання  часто проводяться конкурси, змагання, ігри, виставки.

     Заняття в гуртку оригамі об’єднують не лише дітей, а й людей різного віку, різних захоплень і соціальних статусів. Різноманітність виробів дозволяє проявити різні сторони характеру, вміння та навички учнів: хтось – кірікомі, а хтось прихильник класичних фігурок оригамі. Саме це різноманіття і притягає учнів до роботи в гуртку.

 

 

Гурток паперопластики

     Головний принцип, який прищеплюється вихованцям на заняттях – «Я досягаю успіху в усьому, за що берусь, тому що я цього дуже хочу».

     Заохочуються абсолютно всі діти, які приходять у гурток, щоб розвинути постійний інтерес до паперопластики.

     У дітей підтримується відчуття успіху участю у різноманітних конкурсах, виставках; похвалою, грамотою, призами.

             В гуртку діти виконують поробки в різних напрямках паперопластики: витинанка, квілінг, аплікація, торцювання. Поєднання техніки барельєфу та паперопластики дає чудовий ефект, де вихованці розкриваються ще й як живописці. Ми експериментуємо також з іншими техніками – суміщення витинанки та квілінгу, виготовлення тривимірної (об’ємної) аплікації, де проявляють свої здібності діти різного рівня підготовки.

   

 

 Авіамодельний гурток

Ці діти понад усе люблять небо. А поки що вони будують свої моделі в авіамодельному гуртку. Вихованці вчаться читати креслення, професійно працювати з інструментами і матеріалами. Виготовляючи літальні апарати, юні авіамоделісти виявляють максимум фантазії та технічної кмітливості. Гуртківців вирізняє працьовитість, акуратність, уміння зосередитися на змаганнях. Щороку на базі КМЦПО проходять обласні змагання з кордових авіамоделей.

 

Судномодельний гурток

Підкорювати водну стихію люди почали давно. Сьогодні судномоделювання і судномодельний спорт є одним із найцікавіших напрямків науково-технічної творчості вихованців станції юних техніків.

Перш, ніж приступити до виготовлення моделі, гуртківці уважно знайомляться з кресленням, практичними порадами і рекомендаціями керівника гуртка. Часто для моделі вибирають старовинне судно, що має чудовий вигляд з великою кількістю дрібних деталей.

Гурток радіоконструювання

Радіоелектроніка є сьогодні у кожній родині. На заняттях гуртка радіо конструювання вихованці КМЦПО вчаться ремонтувати побутові прилади, створюють різноманітні технічні засоби. Щоб досягти успіхів у радіоелектроніці, вони сумлінно вивчають фізику, хімію, математику.

На обласних змаганнях гуртківці постійно займають призові місця..

 

Відеостудія «Березіль»

На порозі третього тисячоліття люди не уявляють себе без радіо і телебачення. З їх допомогою ми пізнаємо світ, дізнаємося про новини.

У 1993 р. за ініціативи директора К.А. Холодняка в КМЦПО створена відеостудія «Березіль».

У своїй роботі гуртківці керуються принципами правдивості і об’єктивності, сіють у душах слухачів і глядачів добро і справедливість, своєю працею дарують вітчизникам радість.

Теми сюжетів юні березілівці обирають самі, знімають, озвучують і монтують програму чи фільм теж самі. Звичайно, не завжди все виходить як у дорослих, але ж зате все зроблено своїми руками, своїм розумом, у кожному сюжеті своє бачення сьогодення.

З 2012 року в центрі відкрито відділення анімації при відео студії. Глядачі вже змогли переглянути і оцінити перші мультфільми юних мультиплікаторів.

На Міжнародних та Всеукраїнських кінофестивалях «Кришталеві джерела», «Веселка», «Кінокімерія», «Магічний екран», «Дитятко», « ЁЁОсінні ёбарви Буковини», «Молоде кіно України»  доробки наших кінематографістів мають  заслужений успіх.

 

 Гурток інформатики та обчислювальної техніки

На заняттях гуртка інформатики та обчислювальної техніки вихованці  пізнають принципи роботи комп’ютера, вчаться користуватися ним. Їхні наставники постійно знаходяться у пошуку нових методик, нестандартних методів навчання, здійснюють індивідуальний підхід до гуртківців.

Участь у конкурсах збагачує досвід юнаків і дівчат, сприяє підготовці молоді до життя і професійної діяльності у високо розвиненому інформаційному середовищі, дарує відчуття перемоги.

 

 Гуртки: декоративно-ужиткове мистецтво, моделювання іграшок-сувенірів, оригамі

Відродженню і поширенню українських народних ремесел сприяє плідна праця вихованців гуртка декоративно-ужиткового мистецтва. Чудові вироби з глини, солоного тіста народжуються у руках дітей. О

Вихованці гуртків оригамі приємно проводять час, складаючи фігурки із паперу та виявляючи при цьому фантазію і вміння. Прекрасний світ довкілля, що оточує нас, надихає дітей на створення нових робіт.

Шляхом спроб і помилок гуртківці знаходять способи зробити фігурки квітів, комах, птахів, тварин, риб, які нагадують справжніх.

Кращі роботи юних оригамістів були представлені на Міжнародній і Всеукраїнських виставках.

 

Гурток «Стендове моделювання» 

       Стендовий моделізм – це виготовлення моделей-копій різноманітної техніки, з обов’язковим копіюванням усіх елементів конструкції, деталіровки, фарбування тощо. 

Стендове моделювання має багату та цікаву історію. Ще з древніх часів, перш ніж збудувати щось – виготовляли зменшену модель-копію. Програма по стендовому моделюванню дає можливість дітям засвоїти декілька на перший погляд, не зв’язаних між собою областей: історію, навички по обробці різних матеріалів, технологію нанесення фарб, вміння читати креслення, розробляти технологічний процес. Моделізм допомагає в розвитку мілкої моторики рук, уваги та зосередженості, фантазії, вчить мислити технічно і конструктивно. В процесі виготовлення стендової моделі техніки, діти визначаються з устроєм та конструкцією, підбирають колір, приймають рішення по композиційному розміщенню окремих частей та елементів моделі. Таким чином, відбувається естетичне виховання, розвиток і навчання. При цьому  така трудова діяльність сприяє розвитку творчих здібностей.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Block title
Національна дитяча гарча лінія

Block title
Block contentНаціональна гарча лінія


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz